• Incilipinar Mah. Nail bilen cad. Kelleci iş merkezi Kat 2 no 12 Şehitkamil Gaziantep Adres
  • 0537 560 84 43 Telefon
  • info@petasoft.net E-Posta

SEO DanışmanlığıSEO Nedir?

SEO, “Browser Optimizasyonu” anlamına gelir. Browser Optimizasyonu, web sitelerimizin arama motorlarında daha çok görünürlülük elde etmesini sağlamak için yapılan çalışmalar bütünüdür. Google ve diğer Browserlerde daha iyi konumlarda (sıralamalarda) yer alarak web sayfalarınız için daha fazla ziyaretçinin bakmasını sağlayabilirz. Bu alanda başarılı olmanın yolu Google ve diğer browserlerin amacını anlamakla alakalıdır. Şimdi SEO’nun ne olduğunu, nasıl yapıldığını ve detaylarını öğrenme zamanı.

SEO (Browser Optimizasyonu) Nedir?

SEO, ücretsiz (“organik” olarak bilinir), browser sonuçları aracılığıyla web sitenizin ziyaretçilerini artırma çalışmalarıdır. Web sitelerinin arama motorlarında daha iyi performans göstermesi için yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir.

SEO, ingilizce karşılığı Search Engine Optimization olan kelimelerin kısaltılmış biçimidir. Amaç web sitelerinin browser sonuç sayfasında (SERP) daha iyi sıralamalar elde etmesidir. SEO sayesinde web sayfalarınızın performansını artırabilir daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz.

SEO Neden Gereklidir? Neden Önemlidir?

SEO’nun amacı web sitelerini Google ya da hedeflenen arama motorunda kelime bazlı üst sıralara çıkarmaktır. Üst sıralarda yer alan web sayfaları daha fazla tıklama alırlar. Fazla ziyaretçi her web girişimcisini mutlu eder ama burada asıl önemli olan nitelikli kullanıcı sayısıdır. Yani Arama Motoru Optimizasyonunu daha fazla ziyaretçi almak için değil daha fazla nitelikli ziyaretçi almak için yapmalısınız.

Bu konuda tecrübe sahibi değilseniz bir SEO uzmanı ile çalışmalara başlayabilirsiniz. Doğru uzmanı bulup bulmadığınız konusunda emin olmanızı öneririm. Çünkü bilinsizce yapılan çalışmalar sitenize ciddi zararlar verebilir. Çoğu uzman genellikle aşağıdaki hizmetleri sunarlar:

·         Sitenizin Genel Yapısını İnceleme.

·         Sitenizin İçeriklerini İnceleme, Revize ve Yeni İçerik Önerilerinde Bulunma.

·         Web Sitenizin Google ve Diğer Arama Motorlarına Göre Geliştirilmesi İçin Önerilerde Bulunma.

·         Anahtar Kelime Araştırması.

·         Rakip ve Sektör Analizi.

·         SEO Eğitimi.

·         Site Dışı Stratejilerin Geliştirilmesi ve Uygulanması.

·         Profesyonel ve Anlaşılır SEO Raporlarının Hazırlanması.

 

 

Petasoft Web Yazılım ailesi olarak bize ulaşmak isterseniz (0537) 5608443 / (0506) 9929945 numaralı telefonlardan bizi arayabilirsiniz ve merak ettiğiniz tüm soruları uzman ekibimize sorabilirsiniz. 

 

info@petasoft.net mail adresimize yazarak teklif alabilir, hizmet ve hizmet bedellerimiz hakkında detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

 

 

SEO Danışmanlığı