• Incilipinar Mah. Nail bilen cad. Kelleci iş merkezi Kat 2 no 12 Şehitkamil Gaziantep Adres
  • 0537 560 84 43 Telefon
  • info@petasoft.net E-Posta

E-ticaretE-Ticaret Nedir?

Elektronik ticaret anlamına gelen e-ticaret, elektronik ticaret, hizmet ve ürünlerin müşterileriler borwser vasıtasıyla bir araya getirildiği ticaret türüne verilen isimdir. Alışılmış  ticaret yöntemlerinin yerini alan e-ticaret; satış, ödeme, dağıtım, reklam ve iletişim gibi tüm faktörlerin internet vasıtasıyla gerçekleştirildiği bir sistemi tanımlar. 

Dünya genelinde alışılmış ticaret yöntemiyle çalışmalarını sürdüren küçük ve büyük ölçekli şirketler, dijital dönüşüm ile birlikte ticari yönlerini online kanallara çevirmeye başladı. Elektronik ticaret fiziki mağazaya sahip markaların yanı sıra özellikle küçük ölçekli firmaların büyüme endekslerini destekleyen bir sistem olma özelliği taşıyor. Bunun en büyük nedeni ise, e-ticaretin hedef kitle ile doğrudan ve hızlı bir biçimde iletişim kurabilmesi. Kısa sürede sağlanan hedef kitle iletişimi ile satış potansiyeli yükseldiği gibi ödemeler de hızlıca alınabiliyor. Elektronik ticarete adım atma aşamasında iş potansiyeli stoklu ve stoksuz olarak birbirinden ayrılıyor.

E-Ticaretin Avantajları Nelerdir?

Dijital dönüşüm çağıyla birlikte e-ticaret, satış kanallarında yükselişe geçen bir sistemi tanımlar. Yenilikçi medya teknolojileri ile insanların yaşamında büyük bir yere sahip olan e-ticaret, reklam benzeri yollarla kısa sürede hedef kitleye ulaşabilir. İnsanlar, günün büyük bir çoğunluğunu geçirdiği sosyal medya üzerinden farkında olarak ya da olmayarak e-ticaretin himayesi altına girerler. Bunun sebebini reklamlar, sosyal medya içerikleri ve gözlemler oluşturur. Günümüz dünyasında yeni nesil bir teknoloji olarak adlandırılabilecek e-ticaretin yaşama sağladığı birçok avantaj bulunur.

Zaman Yönetimi

Dijital dönüşüm evresinde hayatımıza dahil olan e-ticaretin en büyük avantajlarından birisi zaman yönetimi kavramıdır. Geleneksel ticaret sektöründe; satış, hedef kitleye erişim, tedarik ve ödeme yöntemleri oldukça uzun bir süreci kapsıyordu. Yenilikçi medya teknolojileriyle birlikte hayatımıza giren e-ticaret; alım, satım, tedarik, ödeme ve hedef kitle ulaşımı gibi eylemleri kısa yoldan gerçekleştirmeye imkân tanıyor. Özellikle reklam içerikleri, ürünlerin kısa sürede hedef kitleye pazarlanmasının önünü açıyor. Bu sayede zamandan büyük ölçüde tasarruf etmek mümkün hâle geliyor.

 

Petasoft Web Yazılım ailesi olarak bize ulaşmak isterseniz (0537) 5608443 / (0506) 9929945 numaralı telefonlardan bizi arayabilirsiniz ve merak ettiğiniz tüm soruları uzman ekibimize sorabilirsiniz. 

 

info@petasoft.net mail adresimize yazarak teklif alabilir, hizmet ve hizmet bedellerimiz hakkında detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

 

 

E-Ticaret

E-Ticaret

E-Ticaret